FIOS 1 – Flakkee 1 0-4 (0-2)

Afgelopen zaterdag stond na een redelijke goede voorbereiding de eerste competitiewedstrijd op het menu voor de heren van FIOS 1 met een thuiswedstrijd tegen FLAKKEE 1. Het weer was goed en het veld perfect!

Nadat de pupil van de week haar doelpuntje had meegepikt floot de scheidsrechter voor het begin van de wedstrijd en diezelfde scheidsrechter sloeg ook gelijk weer toe door al gelijk na 2 minuten grensrechter Verdonk te negeren. Terwijl het overduidelijk buitenspel was, kon FLAKKEE gemakkelijk de 0-1 binnenschieten. Dit was dan ook geen lekker begin. 

In de eerste helft was FLAKKEE sterker, had meer balbezit en kreeg de meeste kansen.

In de 16de minuut een vrije trap voor FLAKKEE via doelman de Boer komt de bal per ongeluk in het gezicht van een spits van FLAKKEE en de bal gaat maar net over de lat. Even later blokt Dortalina de bal voor het doel en voorkomt de 0-2. 

Flakkee komt nog een keer gevaarlijk voor het doel van FIOS na een half uur, maar de bal gaat voor langs. Na 32 min. grijpt trainer de Rover in en haalt Buijs naar de kant en brengt van Poppelen binnen de lijnen.

In de 38ste min. komt FIOS goed weg als Flakkee op de lat schiet en de Boer de rebound goed pak. Echt niet veel later valt toch de 0-2 binnen vlak voor rust. Terwijl FIOS in de aanval is wordt er balverlies geleden en vergeet FIOS in te grijpen, waardoor FLAKKEE met een messcherpe counter scoort.

We zijn in de tweede helft, wanneer een zeer zwak fluitende scheidsrechter weer van zich doet spreken wanneer een FLAKKEE speler overduidelijk hands maakt in de eigen 16 meter gebied en de man in het zwart weigert te fluiten. Ook dit was weer overduidelijk en had FIOS de strafschop benut dan had het weer een echte wedstrijd kunnen worden.

FIOS wordt wel wat sterker maar gunt FLAKKEE telkens een doelpoging door niet goed druk te zetten. Na een uur weer een kans voor FLAKKEE waar de Boer goed red. Van Bergen wordt vervangen door de nieuwe zomer aanwinst uit Herkingen Youri Bazen.

Na 70 min. een mooie FIOS aanval waar Braafhart net 10 cm te kort komt om de aansluitingstreffer te maken. In de 75 min. wordt Nijland afgelost door Baart. 

FIOS probeert het nog een keer en Marijn Huibrechtse schiet net over. De Boer moet in de 80ste min. handelend optreden om een FLAKKEE aanval onschadelijk te maken en even later ligt Dortalina 2x als een Berlijnse muur goed in de weg om een treffer te voorkomen.

Gelijk hierna voorkomt Mullenberg een doelpunt ten koste van een hoekschop, maar uit deze hoekschop beslist FLAKKEE de wedstrijd om alsnog de 0-3 te scoren.

Hierna veroorzaakt Bazen ook nog een strafschop waar de 0-4 uitkomt wat tevens ook de uitslag is.

FIOS kwam deze wedstrijd een aantal stappen te kort en produceerde te weinig om ook aanvallend gevaarlijk te zijn, iets wat in de voorbereiding wel lukte. 

Aankomende de week dus nog wat werk te doen voor het trainersduo de Rover & Hagens.

Geschreven door:

Marco Zalme

Opstelling Fios:

de Boer / Mullenberg / Dortalina / Nijland ( 75. Baart ) / Buijs ( 32. v Poppelen )/ Wiel / M Huibrechtse / B  Huibrechtse / v Bergen ( 61. Bazen ) / Braafhart / Leeflang .